RSS Feed

Dziecko największy skarb na świecie

10 września 2012 by admin

Znalezione w książkach, na www plus własne przemyślenia.

 

Czyli najlepsze cytaty o dzieciach, dla rodziców dzieci. Coś, co Was mamy powinno poruszyć lub przynajmniej skłonić do małej refleksji. cytaty o dzieciach

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.Phil Bosmans. Ciężko coś więcej mądrego powiedzieć, no może odnosząc się do cudu jakim jest dziecko – to tam gdzie nie ma dzieci brakuje chyba nieba. Z drugiej strony patrząc od ekstremum Zygmunt Freud stwierdził „Dzieci nie są złośliwe, są złe.

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.” – nasz wspaniały rodak Jan Paweł II. Natomiast Stefan Wyszyński na teamt dzieci i społeczeństwa powiedział „Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!

Wiesław Brudziński napisał: „Ciekawe, że z pokolenia na pokolenie dzieci są coraz gorsze, natomiast rodzice coraz lepsi, a więc z coraz gorszych dzieci wyrastają coraz lepsi rodzice.” Kiedyś w autobusie spotkałam się z sytuacją kiedy to młodzi ludzie siedzieli na siedzeniach, starsze mocno dwie Panie stały obok nich. W końcu jeden z Panów stojących obok cała tą sytuację skwitował „Drogie Panie nie dziwcie się, że te dzieci nie chcą Wam ustąpić miejsca. Musicie je zrozumieć. Mają teraz jedyną szansę aby sobie posiedzieć. Ponieważ kiedy będą w waszym wieku to nikt nie ustąpi im miejsca i będą musiały stać.” … hmm nie ma to jak bezstresowe wychowanie dzieci.

Na zakończenie drogie mamy (rodzice) pamiętajcie, że „ życie rodziców jest księgą, którą czy­tują dzieci” /Św Augustyn/. Nasze zachowania, codzienne relacje mają niezaprzeczalny wpływ na zachowanie i życie naszych dzieci.

..cd- czyli cytaty o dzieciach plus moje spostrzeżenia o społeczeństwie lemingów.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +4 (from 4 votes)
Dziecko największy skarb na świecie, 11.7 out of 10 based on 3 ratings

2 komentarzy »

 1. admin pisze:

  Ciężki ten świat jak dla takiego brzdąca. /patrz obrazek dołączony do artykułu/. Dzieciom trudno udźwignąć cały ten świat, dlatego mają nas rodziców do pomocy. Nie zapominajmy o tym ani na sekundę.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 2. admin pisze:

  Kiedy przyjdą ciężkie dni, i smutno będzie bardzo Ci. Zapraszam do sklepu z zabawkami dla dzieci http://www.zabawki-sklep.com/ zabawki dla dzieci. Nie zmienią świata ale mogą umilić trudne chwile.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


1 − jeden =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>